Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Biadaczu

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start

Kurzfilme

Email Drukuj PDF

Uczniowie klasy 3A gimnazjum nakręcili trzy Kurzfilme tzn. krótkometrażowe filmiki. Klasa podzieliła się na 3 grupy według miejscowości, w której mieszkają, żeby było łatwiej się spotkać i nakręcić filmik. Filmiki miały za zadanie połączyć język obcy, tudzież język niemiecki z językiem polskim oraz gwarą śląska. Wszystkie te trzy elementy dało się połączyć w jednym filmie, wyniki i efekty pracy uczniów są zaskakujące. Okazali się być nie tylko urodzonymi aktorami, ale  i scenarzystami i monterami filmowymi. Mieli na to 6 tygodni. Uczniowie zaplanowali i nakręcili wszystko sami.

Grupa uczniów z Łubnian nakręciła film pt. „Mafia Łubiańska” – „Die Lugnian Mafia”,

uczniowie z Kolanowic nakręcili filmik pt. „Sałatka warzywna” – „Kartoffelsalat”, a uczniowie z Jełowej „Królicołk”- „Hasenstall”.

Wszystkim uczniom dziękuję za poświęcony czas wolny oraz wkład pracy. Danke schön! Mam głęboką nadzieję, że uda nam się do końca roku szkolnego jeszcze coś nakręcić.

Sandra Leś

 
Start

Jaka jest nasza szkoła

Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Biadaczu to placówka z ogromnym dorobkiem, wspaniałymi osiągnięciami i pięknymi tradycjami. Nasza szkoła to „drugi dom”, gdzie kształci się młodzież. Miejsce, w którym młody człowiek ma okazję do wszechstronnego rozwoju, realizowania talentów, rozwijania zainteresowań i pasji. Jest środowiskiem wdrażającym do samodzielności, odpowiedzialności, współdziałania, uczącym kultury osobistej, poszanowania praw innych ludzi i funkcjonowania w społeczeństwie.

Nasze sukcesy

Chlubą naszego gimnazjum jest zespół Musica Viva. Został założony przez mgr Gabrielę Dworakowską. Uczniowie, należący do grupy muzycznej przyczyniają się do propagowania kultury naszego regionu i nie tylko. Dzięki nim muzyka towarzyszy nam podczas apeli i innych, równie ważnych uroczystości. Ta utalentowana ekipa ma na swoim koncie mnóstwo sukcesów na skalę krajową. Do zespołu może należeć każdy. Wystarczą dobre chęci.

Więcej...

Gimzetka

Gimzetka funkcjonuje od 2010 roku. Do tej pory udało się wydać dziesięć numerów tego nieregularnego pisma gimnazjalistów. Władze magazynu czuwają nad oprawą graficzną, korektą nadesłanych tekstów oraz wydaniem. Na łamach gazetki szkolnej są realizowane różnorakie konkursy, galerie, ogłoszenia, plakaty, projekty, życzenia, wywiady, artykuły, sprawozdania, dedykacje, recenzje, przepisy i mnóstwo zdjęć.

 

Więcej...

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information